arama

whatsapp
bekleyiniz

Akü Takviyesi

Daha fazla bilgi ve hizmetlerimiz için anasayfayı ziyaret edin.

araç muayene hazırlığı

Akü Takviyesi

Akü takviyesi : Yolculuk esnasında akü arızalarında veya akünün bitmesi gibi durumlarda 7/24 akü takviyesi hizmetimiz ile yol yardım desteği vermekteyiz. İvedi bir şekilde belirtiğiniz noktaya gelerek akünüze elektrik ve sarj takviyesinde bulunarak yola sağlıklı bir şekilde devam etmenizi sağlıyoruz. Uzman ekiplerimizle sahada her daim yardımcınız olmaktan gurur duyarız. Akü takviyesi sonrası akünüzün genel durumuna bakarak eğer ki bakım veya başka bir onarım gerektiği hallerde size eşlik ederek en yakın bakım noktasına ulaştırıyoruz.

Otomobil Aküsünün Bitmesine Neden Olan Durumlar

Öncelikle soğuk kış aylarında akü sorunları daha sık görülmektedir. Havanın soğuk olmasının akü dinamosunu etkilemesi ve soğuk havalarda araç içi birçok ısıtıcının pek çok noktada kullanılması aküyü daha fazla çalıştırır bu gibi durumlarda akünün bitimine sebep olabilir. Bunların dışında araç park halinde dururken araç içi ışığın açık kalması, farların açık kalması, araç kapalı durumdayken klima veya havalandırmanın açık kalması, aracın uzun süre çalışmaz halde durması , akünün şarj olmasını sağlayan parçalarda arıza olması ve akünün donması gibi durumlarda da akünün bitmesi ile karşı karşıya kalınabilir. Bu gibi sorunları yaşamamak için öncelikle sık sık akü bakımının yapılması gerekir. Araç park edildikten ve kontak kapandıktan sonra elektriği harcayacak araç fonksiyonlarının kapatıldığından emin olunuz. Tüm bunlara dikkat edildiği halde akünün eskimesinden kaynaklı da akü sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi sorunların çözülmesinde akü takviyesi işlemi veya akünün yenilenmesi sağlanarak sorun çözülebilir.

Akü Sorunu Yaşandığında Yapılması Gerekenler

Yolculuk esnasında veya araç çalıştırma esnasında aküden kaynaklı sorunlarda yapılması gerekenlerin başında bir yol yardım hizmetine başvurmanız gereklidir. Firmamız 7/24 çalışma prensibi ile bu hizmeti sağlamaktadır. Araç arızasında sorunun aküden olduğunun tespitini yapmak başlıca adımdır. Aracın marş basmaması, kapılarının açılmaması veya elektrik akımı ile çalışan fonksiyonlarının çalışmaması gibi sorunların akü kaynaklı olması yüksek ihtimaldir. Bu sorunun giderilmesi içinde akü takviyesi yapılması gerekmektedir. Bu işlemi lütfen marketlerden kolayca temin edilen kablolar ile bilgisiz kişilerin yardımıyla yapmayınız. Yaptığınız takdirde sorunun çözülmeyeceği gibi başka büyük sorunlara da yol açma ihtimali yüksektir. Her akünün voltaj miktarı ayrı olduğu için uzman ekiplerce yapılması daha sağlıklıdır. Firmamızı arayarak bu işlemin yapılması için talepte bulunabilirsiniz. İşlem sonrasında da sorun devam ederse akü değişimi yapılarak bakımı da yapılmaktadır.

 

Akü Takviyesi Ne Şekilde Yapılır ?

Akünün bitmesinden dolayı akü takviyesi için ekiplerimiz gelerek ilk önce akünüzün amper durumuna bakarak uygun amper de takviye yapılacak elektrik kaynağını belirler. Bu takviye + ve - uçlu olan kablolar ile yapılmaktadır. + uçlar her iki terminalin de + bölümüne bağlanırken - uçlarda aynı şekilde bağlanır. + ve - akım değerleridir kumanda pilini yerleştirirken dikkat ettiğimiz işaretler ile aynı mantıktır ve doğru şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Kablolar yerleştirildikten sonra boş akülü araç ile elektrik kaynağı çalıştırılır ve akünün dolumu sağlandıktan sonra kablolar dikkatli şekilde çıkarılır. Dolum sonrası akünüzün dolum oranına bakarak akünüz hakkında bilgilendirme de yapılmaktadır. Akü dolumu sonrası aracı belli bir süre çalışır halde tutmanız önemlidir böylece akü devir daim yaparak kendi kendini şarj etmeye başlar normal düzenine döner.

Akü Bakımı

Akülerin belli bir ömrü vardır. Yolculuk esnasında üzücü sorunların önlenmesi için düzenli şekilde akü bakımı yapılması önemlidir. Akü bakımı kolayca yapılabilir. Çok sık uzun mesafe yolculuk yapmıyorsanız akünüzün kendini şarj etmesinde sorunlar oluşabilir. Belli zamanlarda uzun mesafe yaparak akünüzün kendini sarj etmesini sağlayın. Akünün kutup başlıklarının durumunu düzenli olarak gözlemleyin paslanma gibi durumlarda gerekli önlemleri alın.  Çok fazla araç içi elektronik fonksiyonları kullanmaktan çekinin özellikle araç performansını zorlayan yollarda klima gibi fonksiyonların kullanılması aküyü zorlayabilir. Akü bakımı aracınızda büyük sorunların önlenmesi için son derece önemlidir.

 Akünüzü belli periyodik zamanlarla yenilemeyi unutmayın. Sık sık akü takviyesi  işlemlerinden kaçının bunun yerine akünüzü değiştirebilirsiniz firmamız akü satış hizmeti de vermektedir. Düzenli bakım ve normal hava şartlarında bir akü ömrü 6 yıl kadardır. Her 6 yılda akünüzü kontrol ettirerek değişimini yapmayı ihmal etmeyiniz. Akü ile alakalı hizmetlere için firmamızdan destek alabilirsiniz. Uzmanlığımız ve tecrübelerimizle siz değerli müşterilerimize her zaman yardımcı olmaktayız.

İstanbul  ili sınırları içerisinde aracınızın aküsü bitmesi sonucu çalışmayan, marş basmayan araçlarınıza Hazer Yol Yardımı arayıp konum atmanız durumunda aracınızı harekete geçirmek için gerekli olan enerjiyi sağlamak amacı ile aracınızın bulunduğu konuma en yakın zamanda geliriz. İstanbul genelinde verdiğimiz Akü takviye, Akü Satış, hizmeti ile siz kıymetli müşterilerimizin her an yanınızdayız. Araç çaışmıyorken bazen parkları uzun süre açık unutup ya da uzun zaman müzik dinlediğimizde veya şarj dinamosu yetersiz şarj etmesi durumunda akünüzün bitmesine neden olur. Aracınız çalışmadığı zaman ilk akla gelen,aracınızı takviye ile çalıştırmaktır.

Akü Takviye

Akü takviyesi sıradan marketlerde satılan takviye kablosuyla olmayacağını bilmeniz gerekiyor. Şayet akü derin deşarja uğramışsa akü takviyesi'nden sonra araç uzun bir süre çalıştırılmalıdır. Bir aküye başka bir akü bağlayarak aracı çalıştırabileceğiniz gibi çalışan bir araçdan da akü takviyesi yapmanız mümkün. Akü takviyesi yaparken + uçlar artıya - uçlar eksiye bağlanır. Akü takviyesi yaptıkdan sonra akünüzü ölçüp akünüzde ya da şarj dinamosunda her hangi bir sorun olup olmadığını siz müşterilerimize söyleriz..