arama

whatsapp
bekleyiniz

Anında Yakıt Takviyesi

Daha fazla bilgi ve hizmetlerimiz için anasayfayı ziyaret edin.

araç muayene hazırlığı

Anında Yakıt Takviyesi

Anında yakıt takviyesi : Her sürücü dalgınlıkla yakıt göstergesine dikkat etmeyebilir ya da yakıt istasyonu ters bir istikamette kaldığında hiç ummadığı bir anda yolda kalabilir. Bu gibi durumlar sürücülerin bir çok olumsuz durum yaşamasına sebep olmaktadır. Yasalar gereği bidon veya benzeri ürünlerle yakıt istasyonlarından yakıt temine edilemez. Buda aracın uzun mesafeler itilmesine ya da bir kurtarıcı yardımı ile çekilmesine yol açar. Aracın uzun mesafeler itilmesi sürücü yalnızsa çok zorlayıcı olacaktır. Yalnız değilse dahi aracın itilerek trafikte hareket ettirilmeye çalışılması hem trafikte seyreden diğer araçları hemde sizleri tehlike altında atmaktadır. Bu durumlarla karşılaşmamak için yapılması gereken anında yakıt takviyesi işlemidir.

Anında Yakıt Takviyesi Nasıl Yapılır ?

Anında yakıt takviyesi, yakıtın bittiği ve yolda kaldığınız durumlarda Hazer yol yardım ekibine ulaşmanız ile başlar. Bizi arayarak konumuzu bildirmeniz gerekir. Ardından uzman ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımız ile bulunduğunuz bölgeye hızlı bir şekilde ulaşım sağlarız. Aracınızın motor tipine, marka ve modeline bağlı olarak doğru yakıtı aktarırız. Bu noktada önemli olan doğru yakıtın yanında doğru miktarda yakıttır. Aracın çalışması için gerekli yakıt bazı durumlarda 2 litrenin üzerinde olabilir. Bu yüzden aracın doğru bir şekilde çalışmasını ve en yakın yakıt istasyonuna sorunsuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak için yeterli yakıtı sağlıyoruz.

Eğer araç dizelse bazı modellerde yakıt bitiminden sonra hava yapma gibi sorunlar ortaya çıkar. Benzinli araçlarda bu sorunla karşılaşılmaz. Ancak araç dizel ve yakıt bitiminden sonra hava yapmışsa, bu sorunu da Hazer yol yardım olarak profesyonel ekibimiz ile çözüme ulaştırıp sizlerin sorunsuz bir şekilde yoluna devam etmenizi sağlıyoruz.

Anında Yakıt Takviyesi Neden Gerekli ?

Hazer yol yardım olarak trafikte yaşadığınız olumsuz durumları en doğru çözümlere kavuşturuyoruz. Aracınızın yakıtı bittiğinde ve yakıt istasyonlarına çok uzak bir mevkide bulunuyorsanız yakıt takviyesi sağlayarak yakıt istasyonuna ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu sayede arıcı ittirmek ya da kurtarma araçları ile çektirmek zorunda kalmayacaksınız. Aracı ittirmek fiziki olarak da sizleri yoracaktır. Özellikle ağır ve ittirilmesi zor araçları ittirmeye çalışarak sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Bu da geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bununla birlikte aracı ittirmeyi tercih etmeseniz dahi kurtarıcılara ödenecek yüksek tutarlar para ve zaman kaybına yol açar. Anında yakıt takviyesi  sayesinde yüksek ücretler yüzünden para ve değerli zamanınızı kaybetmezsiniz. Araç nerede olursa olsun Hazer yol yardım olarak profesyonel ekibimizle sizlere yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yakıt takviyesi aracın motor tipine ve modeline göre farklılık göstermektedir. Aracın modeline göre yakıtı tamamen biten araçlarda 2 litreden daha fazla yakıt gerekebilir. Buda yakıt istasyonlarından bidon veya herhangi bir objeyle yakıt alsanız dahi yakıtı araca koyduğunuz zaman aracın çalışmasına yeterli olmayabilir. Aracın sürekli akan trafikte sabit bir şekilde kalması hem trafikteki diğer araçları hemde sizin aracınızı ve içerisinde bulunanları tehlikeye atar. Aynı zamanda iş saatleri içerisinde böyle bir durumun yaşanması zaman kaybına sebep olur. Özellikle yoğun çalışma saatlerinde zaman kaybı ciddi zararlara yol açar. Bununda önüne geçmek için anında yakıt takviyesi hayati öneme sahiptir. Hazer yol yardım olarak aracınızın motor tipi, marka ya da modeli fark etmeden yakıt takviyesi sağlamaktayız. Bu işlemi profesyonel ekibimiz ve araçlarımız ile yolda kaldığınız bölgeye gelerek hızlı ve pratik bir şekilde yapıyoruz.

Bu sayede zaman, para ve emek kaybının önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda sizlerin trafikte yaşayabileceği tehlikeleri en az sayıya indiriyoruz. Özellikle otoban ya da cadde gibi taşıtların çok sık geçtiği ya da yoğun olarak kullanılan sokaklarda aracınızın yolda kalması hem tehlikeli hemde yoldan geçen diğer araçlar için olumsuz bir durumdur. Genellikle sürücüler yakıt göstergelerine yoğun çalışma saatleri sonrasında ya da sabah işe yetişme telaşı sırasında dikkat etmezler. Yakıtın bitmesinden kaynaklı bir çok yolda kalma hikayesi bu şekilde gerçekleşir. Yakıta dikkat etmemek sürücü hatası olabileceği gibi aracın teknik bir arızası da olabilir. Örneğin aracın yakıt göstergesi bozulmuş ve hep aynı noktada duruyor olabilir ya da aracın yakıt deposunda ve yakıt aktarımı sağlayan hortumlarda arızalar meydana gelmiş olabilir. Bu durumda da anında yakıt takviyesi ihtiyacı duyulur. Hazer yol yardım ekibimiz ile sizlere en doğru çözümü sağlamaktayız.

Bazen dalgınlığımıza gelir yakıt göstergesinde yakıtın bittiğini görmeyebilir görsekde arızalı olabileceği gibi yakıt istasyonunun size ters kaldığında hiç ummadığınız bir yer ve olmadık zamanda yolda kalırsınız. Anında yakıt takviyesi yapmanız gerekir. Bazı dizel model araçlarda hava yapacağından dolayı yakıt takviyesi yapsanızda aracınız çalışmayacaktır. Benzinli araçlar hava yapmaz. Aracın modeline göre tamamen yakıtı biten araca bir iki litre çalışması için yetmeyebilir. Bazı modellerde kaputun altında avuç içine sığacak kadar ufak bir pompa bulunur yakıtı koydukdan sonra o pompayı bayağı sıkıp bırakın şişene kadar sonra marşa basın. Yakıtı istasyondan bidonla almanız yasalar gereği yasaktır. Hazer Yol Yardım bir telefon ile Anında Yakıt Takviyesi yaparak yola devam etmenizi sağlar.