arama

whatsapp
bekleyiniz

Oto Elektrikçi

Daha fazla bilgi ve hizmetlerimiz için anasayfayı ziyaret edin.

araç muayene hazırlığı

Oto Elektrikçi

Oto Elektrikçi İstanbul Avrupa yakası tüm ilçelerinde oto elektrik arızası yaşadığınız sorunlarınız için bize 24 saat ulaşabilirsiniz. Aracınızın ekran panel göstergelerinde herhangi bir arıza veya bilgilendirme sebebiyle uyarı lambaları yanabilir. Bir araçta modelden modele değişmekle birlikte 70’e yakın uyarı lambası yer almaktadır.

Yanan uyarı lambalarının kontrolü, sebebi ve hızlı çözümleri için Hazer yol yardımını aramanız yeterlidir.

Aracınızın kontrol sonrası arızalı olan veya arıza ikazı veren parça ve parçaya giden tesisattaki hasarlar tespit edilir tamiri mümkünse tamir edilir. Tamiri mümkün olmayan parçalar sıfır orjinal parçası ile montajı yapılarak sizlere aracınızı ilk aldığınız günkü kalitede teslim edilir.

Oto elektrikçi servisimizde tüm branşlarda orijinal makina ve cihazlarımız mevcuttur. Otomobilinize arıza teşhis bağlantılarına erişerek aracınızın kendi orijinal bilgilerine ulaşılarak en doğru bakımı gerçekleştirmekte ve doğru tespiti sağlayan cihazlarımız ile gereksiz müdahalelerde bulunmadan neticeye gidilmektedir. Akü satışı, takviye, şarj dinamosu ve marş dinamosu tamir işleri yapılmaktadır. Otomobil elektrik araba elektrikçisi 7/24 oto elektrik en yakın oto elektrikçi Hazer Yol Yardım’dır.

Elektrik sistemi araçların hareket etmelerini sağlayan, motora ilk hareketi veren marş motorunu çalıştıran ana tesisat birimleridir. Herhangi bir arza veya kaçak olması durumunda aracın kullanılması son derece tehlikeli hale gelmektedir. Oto elektrikçi bu bağlamda gerekli sorun ve kaçakları tespit ve gidermek amacıyla hizmet sunmaktadır. Araç aydınlatması, klima, medya oynatıcı veya aracın hareket edebilmesi elektrik ile mümkün olmaktadır. Bu bağlamda akümülatör ya da halk arasında kısaltılmış adı ile bilinen akü aracın temel parçaları arasında yer almaktadır. Araçlarda elektrik tesisatına bağlı olarak ilk akla gelen arza veya sorunlar arasında akü ile ilgili durumlar yer almaktadır. Oto elektrikçi her türlü arza veya soruna karşı kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Araçlarda elektrik tesisatına bağlı olarak birçok sorun meydana gelebilir. Bu gibi sorunlar genellikle sürücüler tarafından fark edilebilir özellikte olsa da kaçak veya akünün azalmasına bağlı olarak gelişen durumlar gözden kaçabilmektedir. Araç mekaniği genel itibari ile belirli bir kuvvet doğrultusunda hareket edebilen basit bir şase üzerine kurulu kasa etrafında şekillenmiş olsa da zaman içinde bu durum teknolojini gelişmesi ve sürücülerin daha keyifli sürüş talebinden dolayı, birçok özellik eklenmiştir. Araçlarda bu birimler ile ilgili herhangi bir olumsuz durum oluşmasında oto elektrikçi ile iletişime geçerek sorunun kısa sürede giderilmesi sağlanmalıdır.Araçlara eklenen özelliklerin neredeyse hepsi elektrik tesisatına bağlı olarak çalışmaktadır. Bu durumda aslında bazı sorunların oluşmasına neden olduğu görülmektedir.

Elektrik Tesisatına Bağlı Olarak Gelişen Sorunlar Nelerdir?

Her marka ve model araçta elektrik arızası oluşması olası bir durumdur. Bu yüzden sürücülerin her daim bakım periyotuna uyarak rutin kontrolleri sağlaması gerekmektedir. Arza veya sorun ile karşılaşılması durumunda ise oto elektrikçi ile iletişim sağlayarak yardım istemelidir. Araçlarda elektrik tesisatına bağlı olarak birçok sorun meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar genel itibari ile aracın performansında azalma, seyir halinde iken stop etmesi veya daha belirgin olarak donanımların çalışmaması olarak değerlendirilmektedir. Bu gibi durumlar diğer aksamlarında çalışma prensiplerini etkileyerek, başka sorunlar neden olduğu söylenebilir.

Oto elektrikçi temel olarak her türlü elektrik aksamına bağlı olarak gelişen arızaları tespit etmek ve gidermek ile yetkilendirilmektedir. Bu alanda uzmanlaşarak, profesyonel bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Genel itibari ile araçlarda elektrik aksamına bağlı olarak gelişen sorunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Akünün bitmesi; araçta temel parçalar arasında yer alan akünün bitmesi veya azalması iki şekilde açıklanabilmektedir. Birincisi akünün kullanım süresinin bittiğini ve buna bağlı olarak eski görevini yerine getiremediği olarak açılanabilir. Bu durumda akünün yenilenmesi ile sorun çözülebilir. İkinci bir durum ise elektrik aksamı üzerinde kaçak olduğunu ve bunun derhal giderilmesi gerektiğidir. Uzun yolda seyreden araçlarda oldukça karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Eğer araç park edildiğinde tekrar hareket etmiyorsa oto elektrikçi ile iletişime geçerek bilgi almakta fayda olacaktır.
  • Aksesuarlar, araçlarda pek fazla bilinmese de ekstra özellik olarak sürücü tarafından eklenen aksesuarlar elektriğin dengeli dağılımını bozarak elektrik tesisatında bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bu durum ise genel itibari ile tesisat kurulum aşamasında düşük voltajlı kablo kullanımından veya yükse derecede güç gereksinimi duyan aksesuardan dolayı meydana gelmektedir.  Bu şekilde verilen durum ile karşılaşılmasında oto elektrikçi ile iletişim kurarak bilgi alınmalıdır.
  • Araçlarda elektrik aksamına bağlı olarak gelişen bir diğer soru ise, tesisatın eskimiş olması veya alınan bir darbe sonucunda yıpranmaya aşınmaya maruz kalmış olması şeklinde açıklanabilir. Bu durum genel itibari ile motorun ateşleme sistemini oluşturan buji kabloları en çok fark edilen sorunlar arsında yer almaktadır.

Uzun Yola Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun yola çıkmadan önce aracın tüm bakımlarının yapıldığından emin olmakta fayda var. Yola çıkmadan önce elektrik aksamını kontrol ettirmek ve olası bir durum karşısında tedbirli olmak gerekmektedir. Elektrik aksamı aracın hareket etmesini sağlayan temel birimler olmasından kaynaklı olarak, bazı hususlara dikkat edilmesi şarttır.

Seyir halindeyken yolda kalmamak veya olumsuz bir durum yaşamak istemeyen sürücüler, bütün periyodik bakımlarını eksiksiz ve tam bir şekilde sağlamalıdır. Oto elektrikçi ile iletişime geçerek araç hakkında detaylı bilgi almalıdır. Seyir halindeyken olumsuz herhangi bir durum oluştuğunda ise kesintisiz yol yardım hizmetlerinden faydalanılabilir.