arama

whatsapp
bekleyiniz

Oto Lastikçi

Daha fazla bilgi ve hizmetlerimiz için anasayfayı ziyaret edin.

araç muayene hazırlığı

Oto Lastikçi

Oto Lakstikçi : Hazer Yol Yardım olarak, Türkiye’nin bütün yollarında ihtiyaç duyduğunuz her an, oto lastikçi hizmeti sağlamaktayız. Lastiğinizde meydana gelen arızalar nedeniyle yolda kaldığınız durumlarda 7 gün 24 saat sizlere destek sağlamaktayız.

Lastik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomobilinize lastik alırken lastiğin ebatlarının otomobilinizin orjinal lastik ebatlarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Geniş lastik kullanımı, özellikle ıslak zeminlerde bazı tehlikelere yol açabilmektedir. Farklı lastikler otomobillerin ön düzeninde, hızında ve yakıt tüketiminde sorunlar yaşanmasına neden olabilir.

Lastik Türleri

Lastikler, kullanılan malzeme ve yapılarına göre farklı isimlerle anılmaktadır. Bunlar konvansiyonel ve radyal lastiklerdir. Teknolojik bakımdan yaşanan gelişmeler neticesinde, radyal lastikler günümüzde daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Radyal lastikler esnek yapıdadır. Ayrıca fazla ısınmaya yol açmadıkları için kolay bir şekilde soğuma özelliğine sahiptirler. Oto lastikçi desteğimiz ile her türlü lastiklerde yaşanan sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözebilmekteyiz.

Lastik Ne İşe Yarar?

Lastikler, kara taşıtlarının en önemli parçasıdır. Araçlara hareket kabiliyetini lastikler vermektedir. Otomobilde bulunan ağırlığı taşıma görevi lastiklerdedir. Direksiyon ve fren hareketlerinde destek görevi görmektedir. Sürücü ya da yol kaynaklı tehlikelerin önlenmesinde lastikler önemli bir rol oynamaktadır. Lastik seçiminde titiz davranılması gerekmektedir. Doğru lastikle hem daha az yakıt tüketimi hem de daha uzun süre kullanım sağlamak mümkündür.

Sık Yaşanan Lastik Arızaları

Sık karşılaşılan lastik arızaları sebebiyle istenmeyen kazalar meydana gelebilmekte ya da araçlar aniden çalışamaz duruma gelebilmektedir. Bu durumlarda acil oto lastikçi desteğimizden yararlanmak için Hazer Yol Yardım irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Lastik arızalarından bazıları, lastiklerin hava basıncının az olması sebebiyle meydana gelmektedir. Düşük hava basıncı nedeniyle lastiklerde rahatsız edici bir ses meydana gelebilmektedir. Bunun dışında sürüş esnasında direksiyonu kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Düşük basınç, lastiklerin hızlı bir şekilde aşınmasına sebep olmaktadır. Rot arızaları, yüksek basınç, dar-geniş jant, amortisör arızaları, fren sistemindeki sorunlarda lastiklerin aşınarak, dengelerini kaybetmelerine neden olabilmektedir.

Lastik Kullanımında Dikkat Edilecekler

Acil durumlarda lastiklerinizde meydana gelen arızaları gidermek için oto lastikçi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında lastiklerinizin uzun ömürlü olması için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle, en az 15 günde bir lastiklerin havasında herhangi bir inme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Özellikle park etme sırasında lastiklerinizi sert yüzeylere ve sivri yerlere çarpmamaya dikkat etmelisiniz. Lastiklerinizde meydana gelen aşınmaları kontrol ederek, gerekli durumlarda lastik değişimi yapmalısınız. Karlı havalarda yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle lastiklerin basıncını düşürmeyiniz. Lastik temizliğinde petrol içeren ürünleri kullanmaktan kaçınınız. Zemini bozulmuş yollarda aşırı hız yapmak lastikleri yıpratmaktadır. Bu tarz yollarda normal bir hızda gitmeye özen göstermelisiniz.

Lastikler Ne Zaman Değiştirilmeli?

Lastiklerinizin değişme zamanı gelmesine rağmen değiştirilmediğinde, yolda kalmanıza yol açacak arızalar meydana gelebilmektedir. Bu durumlarda profesyonel bir oto lastikçi desteği almak gerekmektedir. Lastik sırtlarında derinlik azalmışsa, lastik yanaklarında bozulma varsa, direksiyon titriyorsa araç lastiklerinde değişime gitmenin zamanı gelmiş demektir.

Mevsime Uygun Lastik Kullanımı

Lastikler kış lastiği, yaz lastiği ve dört mevsim lastik şeklinde farklı türlerde üretilmektedir. Kış lastikleri, özellikle soğuk hava şartlarının etkisini uzun süre gösterdiği bölgelerde tercih edilmelidir. Kauçuk yapısı ve dış yüzeyiyle, buzlu ve karlı zeminlerde aracın yola daha sıkı tutunmasını sağlayarak, olası kazaların yaşanmasını önlemektedir. Yaz lastikleri ise daha iyi hava şartlarında kullanılmalıdır. Hava soğukluğunun arttığı durumlarda yaz lastiklerinin yol tutuşu ciddi derecede azalmaktadır. Bu durum nedeniyle yaşanan arızalar nedeniyle yolda kalma sorunu yaşanabilmektedir. Yolda kalmanız halinde oto lastikçi ekibimizle hizmet sağlamaktayız. Yaz aylarında kış lastiği kullanılması halinde ise araçlarda yakıt tüketiminde artış meydana gelmektedir. Dört mevsim lastikler her türlü zeminde sorun yaratmayacak şekilde tasarlanmıştır. Fakat çok soğuk kış aylarında kış lastiklerine göre daha düşük performans sağlamaktadır. Bu nedenle her mevsime özel olarak üretilen lastikler, konforlu sürüş sağlaması açısından daha uygun olmaktadır.

Hazer Yol Yardım ile Yolda Kalmazsınız

Hazer Yol Yardım ile yollarda asla yalnız değilsiniz. Gece gündüz demeden profesyonel yol yardım ve oto lastikçi hizmetimizle sizin yanınızdayız. Zor durumda kaldığınız her an güvenmediğiniz kişilerden asla yardım istememelisiniz. Arıza anında bize ulaşarak lastiklerinizde meydana gelen sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle uzun yola çıkmadan önce, lastiklerinizin gerekli kontrollerini yaptırarak meydana gelecek arızaların önüne geçebilirsiniz.

Tüm lastik model ve çeşitlerinden oluşan lastik patlaklarına tamir servis hizmetimiz günün ve gecenin her saati mevcuttur. Sibop arızası, hava basma, fitil atma stepne değiştirme işlemlerimiz ile Hazer Yol Yardım bir telefon ile bulunduğunuz yere en kısa süre içerisinde gelerek sizi asla yolda bırakmaz.